Dlaczego warto zdecydować się na zakup wózko wanny?

chory

Wózko-wanna to urządzenie niezbędne w każdej placówce sprawującej opiekę nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Wózko wanna doskonale sprawdza się podczas wykonywania różnego rodzaju czynności higienicznych u leżących pacjentów. Pojazd ten zapewnia wygodne przemieszczanie się bezpośrednio do łazienki oraz możliwość swobodnej kąpieli bez zmiany wygodnej dla pacjenta pozycji.

W jaki sposób działa łóżko wanna?

Wózko wanna to urządzenie spełniające wysokiej klasy rozwiązania techniczne, które umożliwiają dokonywanie czynności higienicznych w wygodny sposób bez nadwyrężania kręgosłupa osoby opiekującej się chorym. Sterowanie urządzeniem odbywa się w sposób automatyczny przy użyciu pilota do zdalnego sterowania. Wózko wanna pochyla się do wybranego przez nas poziomu bez zmiany pozycji pacjenta. To daje możliwość na swobodny odpływ wody z podstawy łóżka. Istnieje również możliwość zatrzymania wody dzięki zamykanemu na korek spustowi. Specjalne drenaże i wąż zapewniają odpływ wody.

Jakie są zalety tego typu urządzenia?

Główną zaletą wózko wanny jest wysoki poziom bezpieczeństwa podczas użytkowania. Urządzenie wyposażone jest w system hamulców, który blokuje bezwiedne poruszanie się po podłodze. Po bokach natomiast zamontowane są ruchome barierki umożliwiające wygodny dostęp do pacjenta, jednocześnie zapobiegając upadkom. Urządzenie zapewnia wygodny transport oraz bez wysiłkowe podnoszenie i opuszczanie z pomocą hydraulicznego mechanizmu.

Gdzie kupić łóżko wannę?

Wózko wannę możemy kupić w sklepie z wyposażeniem medycznym i rehabilitacyjnym. Na stronie https://www.prolifter.pl/ znajdziemy nowoczesne wózko wanny z 24 miesięczną gwarancją. Koszt zakupu takiego urządzenia wynosi od 10-15 tysięcy złotych. Warto jednak wspomnieć o możliwości dofinansowania PFRON na zakup tego typu sprzętu ułatwiającego opiekę nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Dzięki dofinansowaniu możemy otrzymać nawet 95% kwoty danego urządzenia. Aby ograniczyć koszty możemy również zdecydować się na zakup używanego sprzętu bądź jego leasingowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top