Anafilaksja – nie ignoruj tej choroby

Co to jest anafilaksja – zwana czasem wstrząsem anafilaktycznym? Jest to wzmożona reakcja alergiczna, która bardzo często stanowi zagrożenie dla naszego życia. Zasadniczą przyczyną anafilaksji jest za duża reakcja naszego organizmu na dany alergen. Najczęstszymi alergenami przy wstrząsach to pożywienie, farmaceutyki oraz toksyny insektów. Wstrząs anafilaktyczny przeważnie obejmuje cały organizm. Nie ma ogólnej przyjętej zasady dotyczące czasu w jakim może nastąpić wstrząs od momentu kontaktu z alergenem. Może to być kilka minut lub nawet do 8 godzin.

Anafilaksja może być groźna przede wszystkim w przypadku, gdy ją lekceważymy

Ważne jest zatem, żeby dobrze i dokładnie rozpoznawali nasze kłopoty alergiczne a także być zapoznany z zagrożeniami jakie ze sobą niosą. Jakąkolwiek naszą wątpliwość dotyczące ryzyka wstrząsu anafilaktycznego powinien wyjaśnić nam lekarz. Tylko on może dobrać nam odpowiednie wstrząs anafilaktyczny leczenie. W przypadku alergenów jak: medykamenty, jad owadów można zastosować odczulanie ( w bardziej profesjonalnym języku – immunoterapia). W ten sposób możemy zwiększyć tolerancję naszego ciała na te alergeny.

Metoda ta jednak nie daje gwarancji 100% sukcesu

Silne reakcje alergiczne, które powstają podczas zabiegu, wymagają tego, żeby pacjent był zawsze pod obserwacją lekarza w szpitali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *